STBáci na BOHEMII 2015

16.08.2015 23:06

V dnech 5.-9.8.2015 se v okolí Stráže pod Ralskem konaly 5-ti denní mezinárodní závody BOHEMIA 2015 pořádané klubem OK-BOR. Centrum bylo v kempu v Hamru na Jezeře. První tři etapy měly shromaždiště na louce za Hamrem, poslední dvě přimo ve Stráži. Všechny etapy probíhaly v horkém srpnovém počasí, kdy odpolední teploty dosahovaly i více jak 35-ti stupňů Celsia.Pořadatelé naštěstí s tímto počítali a víceméně všichni závodníci doběhli do cíle všech etap do poledne.

Účast členů našeho oddílu byla hojná. Kromě celé naší rodiny /Kačka,Honzík, Miloš a já/ se účastnili ještě Kubecovi, Petr Průšek s Terkou, Romča Kučerková s Ráďou, Jirkové Našinec a Bernášek, ten však běžel jen 4 etapy.

Všichni si v tom úmorném vedru vedli dobře. Začnu těmi nejúspěšnějšími, tedy těmi, kteří skončili na medailovém místě.

D10 - Majda Kubecová – celkově 2. místo, kdy první místo jí uteklo / či spíše soupeřka utekla / o pouhých 9 vteřin.

Ze všech 5-ti etap byla celkem 3x na bedně.

D14A - Kačka Dolejší – celkově 3. místo, i jí uteklo lepší /tedy druhé/ umístění o pouhých 9 vteřin.

Ze všech 5-ti etap 2x na bedně, z toho jednou na nejvyšší příčce.

D40A  -  Lenka Dolejší          10.místo

Honzík Dolejší běžel poprvé bez fáborků, jen s mapou, a ve startovním poli 26 závodníků skončil na výborném 15.místě. Ještě trošku potrénuje s mapou a bude to první desítka.

Velmi statečný byl i Miloš Dolejší, který opustil kategorii P, kterou dosud běhal, a běžel Bohemii v kategorii H45B. Orienťák běhá cca 3 roky a učí se sám, přesto všechny etapy Bohemie dokončil. Celkově byl na 23.místě.

Závěrěm je třeba pořadatele pochválit. Zázemí bylo bezvadné, tratě skvělé, tedy nelze Bohemii 2015 nic vytknout. Jen doufáme, že v roce 2017 bude příroda na orienťáky shovívavější.